top of page
Ieškoti

Ką pakeisti, kad kambarys taptų jaukesnis?

Atnaujinta: 2022-02-28

Kartais stengiesi kaip įmanydamas, tačiau kambarys nejaukus ir nors tu ką. Tokiu atveju labai greitai netenkama noro apskritai ką nors daryti. Vis dėlto, jeigu norite išspręsti šią problemą, tiesiog atsitraukite ir pasistenkite surasti problemos esmę. Tai gali būti bet kas, pradedant blogu baldų išdėstymu ar natūralios šviesos trūkumu, ir baigiant per žemomis lubomis.

Išsiaiškinus priežastį, metas rasti problemos sprendimą. Pavyzdžiui, jeigu nejauku dėl neveiksmingo baldų išdėstymo, geriausias sprendimas – pagalvoti apie naują variantą. Pirmiausia atsižvelkite į kambario funkciją ir atmosferą, kurią norite jame sukurti.

Kitas sprendimas, kuris gali išspręsti problemą – naujas dėmesio centras. Kambario išplanavimas gali atrodyti nepatogus ar nepatrauklus, jeigu niekas jame neatkreipia dėmesio, arba dėmesį kausto netinkamas objektas. Taigi, išanalizuokite situaciją ir išsiaiškinkite, koks geriausias interjero akcentas tiktų kambariui.

Jeigu kambariui trūksta aukščio, tai visai netrukus gali virsti problema. Viena priežasčių gali būti didelis žemai esančių elementų kiekis kambaryje. Sprendimas – kaitalioti baldų aukščius ir prie sienos primontuotų elementų vietas.

Kitas būdas šiai problemai spręsti – pakabinti užuolaidas nuo lubų iki grindų. Daugeliu atvejų jos atrodo išties puikiai, įskaitant ir situacijas, kai turite žemas lubas ir norite, kad jos atrodytų aukštesnės.

Taip pat lubos atrodo aukštesnės ir žvilgsnis krypsta aukštyn, kai aukštai ant sienų pakabinami meno kūriniai. Tai gali būti veiksmingas sprendimas, nebent lubos yra nepatogiai žemos.

Labai dažnai nejaukių kambarių priežastimi tampa faktas, kad dekoras yra nuasmenintas ir kambaryje nėra nieko prasmingo, kas galėtų sukurti namų atmosferą. Sprendimas tokiu atveju paprastas ir akivaizdus: papildykite interjerą daiktais su istorija, kurie jums kažką reiškia. Natūralios šviesos stygius taip pat gali būti problema. Šviesūs ir erdvūs kambariai visada yra jaukesni ir patrauklesni. Ir jeigu negalite kambaryje įrengti papildomo lango, teks pasitelkti visą išmonę. Pavyzdžiui, kartais vien langų išvalymas gali duoti nemenką rezultatą. Taip pat turėtumėte išbandyti šviesias spalvas ir veidrodžius.

Taip pat neretai jaukumo suteikia ne interjero pildymas naujais daiktais, o, priešingai, senų daiktų atsikratymas. Pasirodo, problema gali slypėti tame, kad kambaryje per daug daiktų. Žinokite, kad mažindami daiktų kiekį galite lengviau išsiaiškinti, ko trūksta.

Dėmesį sutelkite į tai, ką mėgstate erdvėje, o ne tai, kas jums joje nepatinka. Neabejotinai galima rasti kažką, kuo jūs mėgaujatės. Pamąstykite, kodėl jums patinka kažkoks konkretus interjero bruožas ir tuomet naudokite jį likusioje namų erdvėje.

Kažkas netikėto suteiks jūsų erdvei išskirtinumo. Pavyzdžiui, galite iš kito kambario atsinešti kokį baldą ar rasti kažką ypatingo parduotuvėje. Tai neprivalo būti labai brangus ar ekstravagantiškas daiktas.

Kartais padeda toks triukas, kaip erdvės fotografavimas ir nuotraukų analizavimas. Pabandykite atsiriboti nuo visų asmeninių jausmų, kuriuos jums kelia tas kambarys, kad galėtumėte būti kaip įmanoma objektyvesni. Nuotraukose taip pat galite žymėtis pastabas ar kažką pasibraižyti.


30 peržiūrų0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską
bottom of page